Yaşam

42 Maslak’ta Ramazan Sohbetine Ünlü Akını

Gastronomi ve kültürel etkinliklerle öne çıkan 42 Maslak’ın Ramazan Sohbetleri’nde oyuncu ve yönetmen Tamer Levent, ünlü ressam Ahmet Güneştekin’i ağırladı. İftar yemeği ve baş başa sohbete sanat ve cemiyet dünyasından birçok ünlü isim katıldı.

Moderatörlüğünü oyuncu ve yönetmen Tamer Levent’in yaptığı ‘Ramazan Sohbetleri’nin 42 Maslak’taki konuğu dünyaca ünlü ressam ve heykeltıraş Ahmet Güneştekin oldu. Söyleşi, Maslak 42’de bulunan Türk Lezzet Müzesi’nde gerçekleşti. Yoğun ilgi gören sohbetin ortasında Erol Özmandıracı, Haldun Kilit, Prof. Dr. Mehmet Sungur, Prof.Dr. Aralarında Dilek Kunt, Volkan Karataş ve Kubilay Tunçer’in de bulunduğu sanat ve toplum dünyasından birçok isim katıldı.

Hatay’da depremzedeler için yemek pişiren Kostas Martakis yönetimindeki O Allos Anthropos (Başka İnsan) Aşçılar Kümesi, ‘Musakka Kardeşliği’ konseptiyle hazırladıkları sunumlarla misafirlerden tam not aldı.

Ahmet Güneştekin, 2024 sonbaharında Milano Çağdaş Sanat Müzesi Museo Maga ile uzun soluklu bir işbirliğine girdiğini söyleşide duyurdu. Güneştekin, küratörlüğünü Maurizio Bortolotti’nin yaptığı kişisel bir stanttan sonra ülkeler arasında Museo Maga ile başka stantlar da açmayı planlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

melikgazi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu