Haber

58 bin öğrenci ulaşım desteğinden yararlandı

ANKARA (İGFA) –Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ulaşım Yardımının ailelerinden farklı bir ilde öğrenim gören ilk, orta ve yükseköğretim öğrencilerinin şehirlerarası ulaşım giderlerine destek sağladığını belirterek, söz konusu yardımların bu süreçte de devam edeceğini söyledi. akademik yıl.

‘Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri için her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz’ diyen Bakan Göktaş, Aralık ayında hayata geçirilen destek programına ilişkin şunları kaydetti:

“Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerdeki öğrencilerin ulaşım masraflarını karşılamak amacıyla hayata geçirdiğimiz Ulaşım Desteğimiz bu eğitim-öğretim döneminde de devam edecek. Bu destek programıyla öğrencilerimizin yılda iki kez gidiş-dönüş ulaşım masraflarını karşılıyoruz. 2023 yılı için öğrencilerimize sağladığımız desteğin üst limit bedeli tek taraf için 750 TL iken, şu ana kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza 10 milyon TL kaynak aktardık. Sosyal yardımlardan yararlanan hanelerdeki öğrencilerin ulaşım masraflarını karşılamak amacıyla hayata geçirdiğimiz Ulaşım Desteğimizden 58 binin üzerinde öğrenci yararlandı.”

Ulaşım Desteği ile öğrencilere ve ailelerine destek olmaya devam ettiklerini kaydeden Bakan Göktaş, “Bütünsel ve adil sosyal hizmet modelleri geliştirerek toplumun her bireyine ulaşmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda sosyal yardım yararlanıcısı hanelerin desteğe ihtiyaç duydukları her an yanlarında olacağız” dedi.

BAŞVURULAR SYDV’LERE YAPILABİLİR

Bakan Göktaş, söz konusu destek programına başvuruların öğrenci veya öğrenci ailesi tarafından, öğrencilerin ailelerinin ikamet adresinde bulunan ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılması gerektiğini hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu