Haber

ABD: Rusya’da Ukrayna’ya hava saldırısı hazırlığı görmüyoruz

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rus savaş uçaklarının Ukrayna’ya hava saldırısı düzenlemeye hazırlandığına dair hiçbir işaret görmediğini söyledi.

Austin, Brüksel’deki NATO karargahında Ukrayna Savunma İrtibat Kümesi Toplantısı’nın ardından ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ile bir basın toplantısı düzenledi.

Rus Hava Kuvvetlerinin Ukrayna’ya hava saldırısı başlatacağı haberleriyle ilgili soruyu yanıtlayan Austin, “Şu anda böyle bir şey görmüyoruz” dedi. söz konusu.

Rusya’nın çok sayıda savaş uçağına sahip olduğunu hatırlatan Austin, Ukrayna’nın hava savunma kabiliyet ve kabiliyetlerini en kısa sürede güçlendirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, ABD’nin de aralarında bulunduğu bazı NATO ülkelerinin de hava savunma sistemleri sağlamak için çalıştıklarını ifade etti. Vatansever ve SAMP-T.

Uluslararası basında Rusya’nın savaş uçaklarını ve helikopterlerini Ukrayna’ya hava saldırısı düzenlemeye hazırladığına dair istihbarat raporları olduğu yazıldı ve bunlar NATO müttefikleri ile paylaşıldı.

Ukrayna’nın ilkbaharda taarruza geçmesini bekliyoruz.

Austin, Ukrayna’nın ilkbaharda Rus kuvvetlerine karşı bir saldırı başlatmasını beklediklerini de belirtti.

“Ukrayna ivme kazanmak ve sahadaki durumu kendi lehine iyileştirmek istiyor. Ukrayna’nın baharda bir saldırı başlatmasını bekliyoruz.” Austin, zırhlı araç ve mühimmat gibi Ukrayna’nın ihtiyacı olan tüm imkanları sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Austin, Ukrayna’ya savaş uçağı tedarikiyle ilgili olarak, “Bugün bu konuda bir açıklamam yok” dedi. sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu