Haber

AK Parti’den Ümit Özdağ ve Sinan Ogan’dan Açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CNN TÜRK’ün canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CNN TÜRK Özel Haber Müdürü Fulya Öztürk’ün sorularını yanıtlayan Çelik, “Rakibimiz rehavet, bunu aşmaya çalışıyoruz. 2. turda Erdoğan açık farkla kazanır” dedi.

Sinan Ogan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteğini açıklamasının ardından yapılan yorumları değerlendiren Çelik, “Sinan’ı böyle bir şey yaptıysa övenler şimdi linç ediliyor. Bu üzücü bir şey. Bu Muharrem Bey’e yapıldı. Halkın ezici çoğunluğu” kanaat şirketleri yanılıyordu.”

AK Parti Sözcüsü Çelik’in konuşmasından satırbaşları şöyle:

(Ümit Özdağ’ın kararı) Onlar adına konuşamam. Müzakereler devam ediyor, herkesin kendi takdiri. Biri Erdoğan’ı desteklediği zaman linç ediliyor. Bu kişilerin demokrasi sorunu var. Böyle bir şey yaparsa Sinan’ı övenler şimdi linç ediyor. Bu üzücü bir şey. Bu Muharrem Bey’e de yapıldı. Kamuoyu şirketlerinin ezici çoğunluğu yanılıyordu.

Vatandaşımızın Cumhurbaşkanımıza destek olduğu ortaya çıktı. Bu açık bir siyasi zaferdir. Yeni bir seçimin içindeyiz. Net bir fark yaratmak için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın farkla seçileceğini düşünüyorum. Başkanımızın da dediği gibi rakibimiz rehavettir.

OĞAN’IN DESTEĞİ

Sayısal bir oran veremem ama Sinan Bey’e oyların hangi sandıklardan geldiğini biliyoruz. Analizimizde Sayın Sinan’a oy verenlerin önceliği Türkiye’nin bütünlüğü, terörle mücadele ve göçmenler meselesidir. Türkiye bir mülteci kampı değil. Bu insanlar sonsuza kadar burada kalmayacak. Onurlu ve gururlu dönüşler olacak. Hepimizin sicil memuru vatandaşımızdır. Oğan seçmeninden güçlü bir destek bekliyoruz.

Siyaset bilimlerinden hangisiyle en bağdaşmaz, matematikle bağdaşmaz.

Önemli olan politikanın nasıl sunulduğudur. Bahsettiğimiz linç kampanyasına vatandaşlarımızın çok tepki gösterdiğini görüyorum.

Kılıçdaroğlu’nda bir sıkıntı var, dengeli bir politikası yok. Teröristlerin takviye açıklamalarını reddetmedi. Bu eki reddettiğimi söylemeliydi. Bunu söylemedi. Teröre destek veren siyasetçilerle aynı uçakta dururken bir anda sahte milliyetçi bir elbise giydi.

Seçim gecesi 2 belediye başkanı 13. Başkan Kılıçdaroğlu adına konuşuyoruz dediler. Daha sandıklar açılmadan seçim sonuçları açıklandı. Aylarca sandıktan çıksak bize saygı duyacak mısınız?

KILIÇDAROĞLU’NUN REFERANDUM AÇIKLAMASI

Buna referandum diyorlar. Cumhurbaşkanımızın tutarlı siyasetiyle yön değiştiren Kılıçdaroğlu, hiç değilse referandum olsun. Övündüğü hesap uzmanı, küçük partilere 30’dan fazla vekil kaybettiler. O partiler CHP’ye minnet duymuyor. Burada büyük bir hayal kırıklığı var.

Biz Cumhurbaşkanımız kazandığında siyasi partiler kaybeder ama vatandaşlarımız kaybetmez.

Vatandaşımızın siyasi şuurunu hafife alanlar yanılıyor. En büyük siyasi okullar, köylerdeki çayevleri ile çardaklar. Çardaklar siyaset okulu oldu. Onlara baktığınızda ince bir formda izlerler. Cumhurbaşkanımızla çok gurur duyuyorlar. Ülkemizde bunlar yapıldı. Sahiplenme duygusu kılcal damarlara işlemiş. Vatandaşın 1 hafta sonra Kılıçdaroğlu’nun geçersiz milliyetçiliğiyle karşılaşacağını düşünmüyorum. Bütün sorun orada.

GERİ YAMALI BİR ŞEY

Seçim bitti, seçimden sonra onları otellerden çıkardılar. Depremzedelere hakaret etmek bu kadar vicdansızlık olabilir mi? Bunun nesi var? Başkanımıza oy verin. Bunlar çok incitici ve incitici şeyler. Bunu görüyoruz. Kendi belediye liderlerinden açıklamalar. Dağınık bir patchwork demeti gibi.

Türk Yüzyılı için hazırız. Buraya bir Adana Müzesi yaptık. Dünyanın en büyük 5., Türkiye’nin en büyük müzesi. Benim Kültür Bakanlığım zamanında başlattık.

Kazanımları korumalıyız. Kazanımları tutarsız siyasete feda edemeyiz.

Bir fıkra vardır, bir lokantaya gidince ‘Kardeşime ne vereyim’ diye. Kılıçdaroğlu’nun politikası bu. Kılıçdaroğlu’nun siyaseti parlıyor. Vatandaşlarımızın siyasi bilinci yüksektir. Vatandaşlarımız tutarlılık istiyor. Oturan her kişiye bir başkan yardımcılığı, bir bakanlık teklif ederek… Bir sentez oluşmuyor. Bu uyumsuz bir şey. Bu kriz siyasetidir. Kılıçdaoğlu’nun tarzıyla CHP yönetilmez ki Türkiye yönetilsin.
Cumhurbaşkanımız demokratik yoldan iktidara gelen liderler içinde en deneyimlisidir.

100 yıl önce ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk 28 Ekim’de ‘Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’ demişti. 100 yıl sonra, 28 Ekim’de Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin Asrını ilan etti. Bunu heyecan verici buluyorum. Türkiye’nin ufkunun çok açık olduğunu görüyorum.

Ankara’da balkon sohbeti bir marka haline geldi. Programda netlik yok.

Bizim için en değerli şey demokrasidir. Kadınların demokrasi bilincini benimsemesi de olumlu. 28 Mayıs demokrasi bayramı olacak.

KABİN DEĞİŞECEK Mİ?

Seçime kadar 28 Mayıs’tan başka bir şey düşünmeyeceğiz. Buradaki sorun demokrasimizin kazanacağıdır. İnşallah Cumhurbaşkanımız açık farkla kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu