Haber

Altın Portakal Sinema Okulu Başvuruları Başladı

7-14 Ekimtarihlerin ortasında Antalya Büyükşehir Belediyesiev sahipliği yapacak 60. Antalya Altın Portakal Sinema FestivaliKapsamında 5 kereolacak Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular açılmıştır. Türkiye’deki üniversitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İletişim ve Görsel Sanatlar lisans eğitimi alan öğrencilerin başvurularını bekliyoruz. Altın Portakal Sinema Okulu, 8-13 EkimTarihlerin ortasında yine online olarak yapılacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Lideri ve Festival Lideri Muhittin Böceğiyaptığı açıklamada, ” ‘Gençler üretecek, Antalya gençlerle yükselecek’ sloganıyla 2019 yılında başladığımız Altın Portakal Sinema Okulu 5. yılını doldurdu. 1000’e yakın öğrencimizi sinema profesyonelleriyle buluşturduğumuz Altın Portakal Sinema Okulu ile geleceğin sinemacılarına destek olmaya devam ediyoruz. Hayallerine giden yolda gençlerimizin yanında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kendilerine her alanda desteğimizi güçlendirmeye devam edeceğiz.”söz konusu.

Altın Portakal Sinema Okulubaşvuru için son tarih 1 Eylül 2023 Cumagünün zamanı 18.00 olarak belirlendi. Sinema öğrencileri başvuru formuna festival web sitesinden ulaşabilecek ve başvuru linki belirtilen tarihe kadar açık kalacak. Altın Portakal Sinema Okuluuygulamaların ortasından 250 öğrenci seçilecek Her sabah sinema bölümü profesyonelleri tarafından teoriden pratiğe farklı başlıklarda verilecek derslere katılacak. Festival, sosyal medya hesaplarından herkese açık olacak. Altın Portakal Sinema OkuluUsta isimler, röportajlarında deneyimlerini paylaşmaya ve ilham vermeye devam edecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böceğibaşkanlığında 60. Antalya Altın Portakal Sinema Festivaliidari müdür avlanmak Cansel Tuncer, müdürlüğü Dr. Ahmet Boyacıoğlusanat yönetmeni olarak Başak Emre, Antalya Sinema Forumueğer yönetim Armağan LalesiVe Pınar Evrenosoğluçalışıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

boyabatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu