Ekonomi

Badger Meter ilk çeyrekte rekor kazanç elde etti, gelir %23 arttı

MILWAUKEE – Badger Meter, Inc. (NYSE: BMI) 31 Mart 2024’te sona eren ilk çeyrekte rekor kıran mali sonuçlarla yıla güçlü bir başlangıç yaptığını duyurdu. Şirket, geçen yılın aynı çeyreğinde 159,1 milyon dolar olan satışlarının %23’lük önemli bir artışla 196,3 milyon dolara ulaştığını bildirdi. Bu performans, 182,25 milyon dolarlık analist konsensüs tahminini aştı.

Şirketin düzeltilmiş EPS’si bir önceki yılın çeyreğinde bildirilen 0,66 $’dan %50 artışla 0,99 $’a yükseldi ve analist tahmini olan 0,82 $’ın oldukça üzerinde gerçekleşti. Etkileyici kazanç artışı, güçlü müşteri talebine ve özellikle akıllı su çözümleri segmentindeki operasyonel uygulamaya bağlandı.

Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan ve CEO Kenneth C. Bockhorst bu çeyrekteki başarının altını çizerek şunları söyledi: “Hem müşteri talebinde hem de operasyonel uygulamada süregelen güç, ilk çeyreğimizde olağanüstü bir performans sergileyerek üç aylık rekor gelir, faaliyet kârı ve EPS sonuçları elde etmemizi sağladı.”

Güçlü müşteri talebi için şirketin yenilikçi akıllı su çözümlerini ve olumlu endüstri temellerini kredilendirdi.

ORION® Hücresel uç noktaları ve BEACON® Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) gelirlerini içeren şirketin hücresel AMI teklifinin benimsenmesinin yanı sıra E-Serisi® Ultrasonik sayaçlar da dahil olmak üzere artan su sayacı hacimleri sayesinde şebeke suyu satışları bir önceki yıla göre %29 artış gösterdi. Akış enstrümantasyonu ürün satışlarında bir önceki yıla kıyasla %3’lük bir düşüş yaşanmasına rağmen, şirket su odaklı nihai pazarlardan gelen güçlü sipariş talebiyle karşılaştı.

Faaliyet kârı marjları, yüksek hacimler ve sağlam faaliyet uygulamalarından yararlanarak bir önceki yılki %15,7’den 290 baz puan artışla %18,6’ya yükselerek rekor kırdı. Brüt kar marjı bir önceki yıla göre 14,4 milyon dolar artarak %39,3’lük istikrarlı bir brüt kar marjı yüzdesine ulaşmış, bu da enflasyonist maliyet baskılarının ortasında olumlu bir satış karması ve daha yüksek hacimleri yansıtmıştır.

Önceki yıl 37,7 milyon dolar olan SEA giderleri, personel giderlerindeki artış da dahil olmak üzere büyüme yatırımları nedeniyle mütevazı bir artışla 40,6 milyon dolara yükseldi. Bu çeyrekteki vergi oranı, bir önceki yıldaki %24,3’e kıyasla %23,5 ile hafif bir düşüş gösterdi.

Bockhorst ileriye dönük olarak, şirketin su sektöründeki dirençli makro trendlerden faydalanmaya devam etme kabiliyetine olan güvenini dile getirdi. Bockhorst, “Nihai pazarlarımızın dayanıklılığına, yenilikçi tekliflerimizin çekiciliğine ve satış ve kazanç büyümesini sağlamak için uygulamamızın gücüne güveniyoruz” dedi.

Badger Meter’ın sürdürülebilirlik ve çalışan bağlılığı konusundaki kararlılığı da, şirketin Barron’s 2024 En Sürdürülebilir 100 Şirket listesine seçilmesi ve 2024 ABD En İyi İşyeri seçilmesiyle takdir edildi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

oguzlarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu