Yaşam

Bavullarınıza Neden Asla Bir Kurdele veya Fular Bağlamamalısınız?

Uçuşun ardından onlarca valizin içinden kendimize ait olanı bulmanın epey zor olduğunu söylemeye gerek yok. Fakat kendi valizimizi bulmanın yolu, sapına bir şeyler bağlamak değil.

Gelin bu yöntemin neden geçerli olmadığına bakalım.

Valizlere takılan herhangi bir kurdele ya da fular, onların daha kolay bulunmasına yardımcı olmaz. Aksine kaybolma ihtimalini güçlendirir. 

Şöyle ki valizlerin hangi kişiye ait olduğunun tespit edilebilmesi için saplarına tanımlayıcı etiketler takılır. Eğer valizlerin saplarına herhangi bir nesne bağlanırsa bu etiketlerin cihazlar tarafından taranması zorlaşır ve böylece valizlerin sahipleri bulunamayabilir.

Ayrıca valizlerin saplarında kurdele ve fular gibi bir nesne varsa valiz, otomatik olarak taranamaz ve manuel işleme girer. Böyle bir durumda da valiziniz, uçağa yetişemeyebilir ya da uçuştan sonra onu teslim almak için çok uzun süre bekleyebilirsiniz.

Bir diğer tavsiye de valizinizden eski etiketleri çıkarmanız yönünde.

Valizinizde eğer önceki uçuşa ait herhangi bir etiket varsa bu, o an yapacağınız uçuşun etiketiyle karışabilir. Böyle bir durumda da bahsettiğimiz benzer problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Özetle daha ayırt edici kılınması ve kolay bulunabilmesi için valizlere kurdele veya fular bağlamak oldukça yanlış bir düşüncedir. Bu durum, onları daha görünür kılmak yerine daha kaybolabilir yapar. 

Kaynaklar: IFL Science

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu