Haber

“Çekiçle Burnumu Kırdı!” Dış Basın ‘Seks Kölesi’ Terimini Kullanarak Adnan Oktar Davasını Manşetine Taşıdı!

2018 yılının Temmuz ayında tutuklanan ve geçtiğimiz gün 8 bin 658 yıl mahpus cezasına çarptırılan Adnan Oktar hakkında haber yapan İngiltere’nin ünlü gazetesi Daily Star ‘kedicikler’ için ‘seks kölesi’ tabirini kullandı. Ayrıntılar içeriğimizde…?

Kaynak: https://www.dailystar.co.uk/news/worl…

Bildiğiniz üzere Adnan Oktar beraberindeki 176 kişi ile pek çok cürümden 2018 yılının Temmuz ayında tutuklanmıştı.

Oktar geçtiğimiz gün görülen davada, örgüt yöneticisi olması da sebebiyle 8 bin 658 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

Ancak bugün İngiltere’nin en büyük gazetelerinden biri olan Daily Star, Oktar davasını manşetine taşıdı.

“’Genç seks kölelerini estetik ameliyatına zorlayan’ tarikat lideri 8 bin 658 yıl hapis cezası aldı” başlığıyla yayınlanan haberde Oktar davası hakkında ayrıntılara yer verildi.

İsterseniz haberi olduğu üzere aktaralım sizlere: 

“66 yaşındaki Türk televangelist (televizyon yoluyla misyonerlik yapan kişi) Adnan Oktar, geçtiğimiz yıl çocuklara cinsel istismardan dolandırıcılığa; siyasi ve askeri casusluğa teşebbüs etmeye kadar uzanan pek çok suçlamayla hapse atılmıştı.”

“Bu karar bozuldu ancak bugün yeniden yapılan duruşmada (16 Kasım Çarşamba) Oktar’a 8 bin 658 yıl hapis cezası verildi. Kendisinin ilk cezası ise sekiz kat artırıldı.”

“Yakın arkadaşlarından 14’ü de uzun cezalara çarptırıldı.”

Daily Star’ın haberinde Oktar’ın A9 TV ekranlarındaki programıyla ün kazandığı ve programda İslami dini tartışmaları‘ ilginç makyaj ve peruklar takarak vücutlarını saran kıyafetler giyen’ modellerle yaptığı belirtildi.

Ayrıca bu bayanlara ‘kedicik’ dendiğinin de altı çizildi.

Haberde; Oktar’ın “evrimi reddeden tarikatının kendine has tarzı, antropolog Daniel Martin Varisco tarafından ‘İslam’ın cinsiyetçi Disney versiyonu’“ olarak tanımlandı.

“Hareketin en sesli savunucuları kedicikler olsa da, ayrılanların çoğu cinsel istismara maruz kaldıklarını söyledi.”

“Oktar’ın Türkiye’deki sıkı güvenlik önlemleriyle korunan yerleşkesinden Kanada’ya kaçan Seda Işıldar, daha önce Sunday Times’a nasıl kandırılarak tarikata alındığını ve ağrısız bir şekilde burun estetiği yaptırmaya zorlandığını anlatmıştı.”

“Çok korkunçtu. Çok korkunç. Hala çekici hatırlıyorum. Çekiç ve keskiyi burnuma kaç kere vurduklarını sayıyordum.”

“Işıldar, Oktar ile tanıştırıldığında hala okulda olduğunu ve onunla zorla evlendirildiğini iddia etti.”

“Daha öncesinde de başka bir kadın, Oktar’ın kendisine ve başkalarına da cinsel tacizde bulunduğuna dair duruşmada ifade vermişti.”

“Ayrıca kendisi doğum kontrol hapı almaya zorlandıklarını da söyledi. Polis, Oktar’ın evinde 69 bin doğum kontrol hapı buldu ve bunların cilt bozuklukları ve adet problemlerini tedavi etmek için kullanıldığı iddia edildi.”

“Oktar’ın cinsel istismarından kaçan bir diğer isim olan Ceylan Özgül de daha öncesinde insanların tarikata nasıl beyinlerinin yıkanarak alındığını anlatmıştı.”

“Sunday Times’a konuşan Özgül ‘Tüm bunlar bir gecede olmadı. Bir yıl gibi bir sürede oldu. Aptalca şeyler bile bir yıl sonra sana aniden mantıklı gelmeye başladı çünkü bunun normal olduğunu düşünüyorsun, ve çevrendeki herkes bunu yapıyor.’ dedi.”

“Uğur Şahin ise Oktar’ı ilk duyduğunda genç olduğunu söyleyerek kısa süre sonra kendisini tarikata kadınları toplayan ‘aslanlarından’ biri olarak bulduğunu iddia etti.”

“Şahin, o zamanki işinin kadınları baştan çıkarmak ve ‘seks kölesi’ olarak manipüle edilene kadar yavaş yavaş bağımsızlıklarını ellerinden almak olduğunu açıkladı. “

‘Bu bir yarış gibi, siz hep yeni bir hedef belirliyorsunuz ve o hedefleri yakalamaya çalışıyor ve yarışın sonunda onu Adnan Oktar ile tanıştırıyorsunuz. Oktar o noktada ne yapacağını biliyor.”

Şahin, tarikata yaklaşık 200 bayan getirdiğini söylüyor.

“Oktar suçsuz olduğunu iddia etmiş ve bir seks tarikatına öncülük ettiği suçlamasının ‘şehir efsanesi’ olduğu konusunda ısrar etmişti.”

Siz Daily Star’ın bu haberi hakkında ne düşünüyorsunuz? Haydi yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu