Haber

CHP’nin ağır topları bir araya geldi! “Sürpriz isim” kavgası

Seçime dört aydan az bir süre kala muhalefetin adaylık kavgası kızışıyor. altı masa,12 Şubat 2022’deki ilk görüşmeden bu yana 10 kez bir araya gelmelerine rağmen, cumhurbaşkanı adayı konusunda henüz fikir birliğine varamadılar.

KILIÇDAROĞLU’NUN ARKASINDAKİ RÜZGAR

İlk kez cumhurbaşkanı adayları hakkında net konuşacak olan 6’lı masa, 5 Ocak’taki son toplantısında, ” ortak aday“Muhalefetin üç önemli ismi Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş dışında güçlü bir aday öne çıkmadı. Mansur Yavaş, yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nu işaret ettikten sonra siyasi çalkantıdan çekildiğini gösterdi. haftasonu.

AKŞENER MASA YIKAR MI?

Masada Ala Parti ve Ekrem İmamoğlu dışında Kılıçdaroğlu’na güçlü bir itiraz yok. Bu cephede Kılıçdaroğlu’nun adı resmi olarak masada geçerse Meral Akşener’in masadan çekilip kendi adayıyla seçime girmesi kuvvetle muhtemel.

CHP’DE DERİNLİKLER ÇATLADI

Bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP, gayri resmi“Desteklediği 6’lı masada adaylık tartışmalarında derin bir kriz yaşanıyor.

Son olarak CHP’nin ağır toplarla birbirini inkar etmesi, içerideki kargaşanın yansıması olarak yorumlandı.

CHP’Lİ FİKİRLER SAĞLAR’DAN “SÜRPRİZ ADAY” ÇIKIŞI

CHP Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Fikir VerdiTwitter hesabından yaptığı paylaşımda, ” 6 kişilik bir tablo sürpriz bir ismi ortak aday yapabilir. favoride bekle…” dedim.

EREN FAZİLET JET HIZIYLA YALAN YALANDI: BU HABERLER GERÇEK DEĞİL ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU

Sağlar’ın açıklamasının hemen ardından CHP Başbakan ÜyesiEren Erdem, Twitter hesabından bu iddiayı yalanladı.

CHP masaya sürpriz isim önerecekErdem, açıklamalarının asılsız olduğunu söyledi. Günlerdir çeşitli mecralarda ‘CHP masaya sürpriz bir isim önerecek’ gibi haberler yapıldı. Bu haberler doğru değil. CHP’nin 6 masaya tek önerisi Kemal Kılıçdaroğlu’dur. İkinci isim önerimiz yok. Kılıçdaroğlu, ortak aday olması halinde; açık ara kazanacak‘ diye kaydetti.

CHP PM Üyesi Erdem’in açıklamasının devamı şöyle:

“Altı Masa’nın konuşacağı her ortamda partinin tüm meclislerinin ortak iradesi konuşulacaktır. Bu irade başından beri hep söylediğim gibi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. haberler parti komitelerimizin gündeminde.Saygılarımla… “Altı masadaki arkadaşlarımız kurumsal olarak farklı tekliflerde bulunabilirler. Nihayetinde başkanlar tüm önerileri masaya yatıracak ve nihai kararı verecek. Masadan çıkacak her karar arkasında çalışma irademiz olacaktır.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu