Haber

Çınar: “Şehit aileleri ve gazilerimiz şanımızın tacıdır”

Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları, Yeşilyurt Belediyesi’nin kültür yatırımları olan Gedik Cezaevi Müzesi, Mahmut Çalık & Ahmet Çalık Dokuma Müzesi ile Savunma Sanayii ve Savaş Makineleri Açık Hava Müzesi’ni, Hal Hatır toplantıları kapsamında ziyaret etti. Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü.

Başkan Çınar, Türkiye’nin bağımsızlığı uğruna şehitlik şerbeti içen şehit ailelerini, gazileri ve yakınlarını ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi ekipleri tarafından özel araçlarla evlerinden alınan şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları, önce Gedik Kültür Merkezi’ne giderek Cezaevi Müzesi, El Sanatları Galerisi, Çoban Müzesi, Millet Kahvesi ve Stand Alanlarında incelemelerde bulundu. Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları balmumu heykelleri ve sergilenen eşyaları yakından inceledikten sonra Yeşilyurt’un vazgeçilmez dokuma kültürünün anlatıldığı ve tanıtıldığı Mahmut Çalık & Ahmet Çalık Dokuma Müzesi’ni ziyaret etti.

Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yakın ilgi gösterdiği şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları, Beylerderesi Kent Parkı’nda bulunan Savunma Sanayii ve Savaş Makineleri Açık Hava Müzesi’ne giderek burada özel alanlarda sergilenen askeri teçhizatı inceledi.

Yeşilyurt Belediyesi’nin kültürel yatırımlarını takdirle karşıladıklarını ve müzelere hayran kaldıklarını söyleyen şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları, geçtiğimiz günlerde Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Yeşilyurt Belediyesi Emanet Çarşısı’nda bir araya geldi.

Misafirleriyle yakından ilgilenen Lider Çınar, çocuklara özel ikramlar dağıttı.

Ziyarete katılan Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Malatya Şube Başkanı İsmail Ayvalı, gösterilen misafirperverlik ve düzenlenen gezi programından dolayı Yeşilyurt Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarıyla duygusal bağlarını canlı ve güçlü tutmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Vatanın varlığı, bağımsızlığı ve özgürlüğü için şehit düşen kahraman evlatların mirası olan şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerini ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Önder Çınar, “Bugün, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün başlattığı ‘Hal Hatır’ toplantılarımızda çok özel misafirlerimizi ağırlıyoruz.Proje kapsamında yaşlılarımızı, engelli kardeşlerimizi ve farklı meslek gruplarımızı ağırlıyoruz ancak bugünkü toplantımız her açıdan özel ve değerlidir. Vatanımızın birliği, milletimizin kardeşliği, vatanımızın huzuru için şehit düşen kahraman evlatlarımızın değerli aileleri ve kahraman gazilerimiz ile hem dayanışmamızı hem de gönül birliğimizi güçlendirmek için bir araya geliyoruz. Geldik. Bugün özgür ve bağımsız yaşıyorsak, vatanımız ve bayrağımız varsa bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Kahramanlarımızın hakları hiçbir zaman ödenmeyecektir. Bağış yapan aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri Onların varlığı kutlu vatanımıza, kahraman gazilerimizin ve ailelerinin varlığı bizim en büyük şanımızdır. Her zaman yanınızdayız, gönül birliğimizi her zaman güçlü tutuyoruz. Bugün sizleri ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Haklarınız asla ödenmeyecek, Allah sabır versin, biz her zaman yanınızdayız. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizde faaliyet gösteren şehit ve gazi aileleri dernekleriyle sürekli temas halinde olduk, onların taleplerini yerine getirdik, evlerini ziyaret ettik. Bugün güzel bir gezi programı gerçekleştirdik ve sonrasında misafirlerimizi Emanet Çarşı’mızda ağırladık. Davetimizi kabul edip katılan değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi. -MALATYA

dumlupinarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu