Haber

Dilan Polat Dosyasındaki yeni savcının Ekrem İmamoğlu’nun “Aptal Davası”ndaki Ahmet Çolak olduğu öğrenildi

Bildiğiniz gibi Dilan Polat ve fenomen davası halen devam ediyor. Polat ailesi ve daha sonra tutuklanan diğerleri Kasım ayından bu yana cezaevinde. Dava görülmeye devam ederken Polat ailesinin değişen avukatları, davalara atanan yeni savcılar ve daha birçok konu gündeme geldi. Polat Ailesi davasında yeni atanan savcının ‘Aptal Davası’ndan tanındığı ortaya çıktı.

Sosyal medyanın deyim yerindeyse fişini çekerek tüm olguların tek tek incelenmesine neden olan Dilan Polat, aylardır gündemde.

Lüks hayatı ve hesaplanamaz harcamalarıyla dikkat çeken Dilan Polat, son birkaç aydır sosyal medyanın ve gündemin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Lüks yaşamlarıyla dikkat çeken ve ardından kara para aklama, vergi kaçakçılığı gibi suçlamalarla tutuklanan Engin ve Dilan Polat çiftinin davası devam ediyor.

Kasım ayında eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Polat çifti ve beraberindekiler hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Bu süreçte kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlarından yargılanıp cezaevine gönderilen Polat çiftinin avukatları hakkında ilginç detaylar ortaya çıktı.

Polat çiftinin avukatlarının isimleri soruşturmanın başından itibaren görevlerinden ayrıldıklarını açıkladı. Hatta tutuklananlar arasında Ahmet Gün de vardı ve Gün’ün şoförü de itirafçı oldu.

Daha sonra Hüseyin Kaya, Polat çiftinin avukatı oldu. Dilan Polat’la ilgili her durumun sorumluluğunu üstlenen Kaya, sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapmaya başladı.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Dilan-Engin Polat, Tayyar Taylan-Hasret Öz çifti ve Tuzlaspor Başkanı Mehmet Berzan davalarına yeni savcıların atandığı açıklanmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görülen üç önemli dava Gökalp Kökçü’ye aitti. Hakimler ve Savcılar Kurulu, Gökalp Kökçü’nün görev yerinin değiştirilmesine karar vererek onu Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı olarak atadı. Dilan Polat ve diğer iki davaya 3 yeni savcı atandı.

Hatta Dilan Polat davasının eski savcısı Gökalp Kökçü’nün Erzurum’a sürgün edilmesinin ardından emeklilik dilekçesi vererek meslekten ayrıldığı bile söylendi.

Gökalp Kökçü’nün 2021 yılında evlendiği avukat eşinin Adnan Oktar grubuyla bağlantısı olduğu iddia edildi. Gazeteci Barış Pehlivan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Gökalp Kökçü’nün meslekten ayrılmak için emeklilik dilekçesi verdiğini paylaştı.

Dilan Polat dosyasına bakacak yeni savcının 2020 yılından bu yana İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Ahmet Çolak olduğu belirtildi.

Ahmet Çolak, Kökçü’nün devrettiği 3 büyük davaya bakan 3 savcıdan biriydi.

Polat davasına bakacak Savcı Ahmet Çolak’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Aptal Davası”na karışan kişi olduğu öğrenildi.

Türkiye’de büyük tartışmalara yol açan davalardan biri de Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay hapis ve siyasi yasak aldığı dava oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 4 Kasım 2019’daki sözlerinin ardından İmamoğlu, ‘Dünyada, Avrupa’da olup bitenlere baktığımızda onların gözünde nereye düştüğümüz açısından 31 Mart seçimini iptal edenler var’ dedi. aptallar. Önce buna odaklanmasına izin verin.’ Şu ifadeleri kullandı.

Davaya bakan Savcı Ahmet Çolak, Ekrem İmamoğlu’nun bu sözlerinin ardından “Aptal Davası” iddianamesini hazırladı.

haberburhaniye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu