Haber

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Horasan’da coşkuyla karşılandı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Horasan ilçesinde büyük coşkuyla karşılandı.

Horasan Seçim Uyum Merkezi’nin açılışı için ilçeye giden Başkan Sekmen, burada da büyük ilgi gördü.

Horasan Belediye Başkanı Adayı Recep Karataş ile birlikte ilçe sakinlerine seslenen Başkan Sekmen, “Yoğun katılımlarıyla açılışımızı mitinge dönüştüren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu coşku, önümüzdeki yıllarda da ülkemizin her köşesine yayılacak. 31 Mart Seçimlerini büyük bir özveriyle, birlik ve beraberlik ruhumuzla.” “Kadim şehrimizi eğitimden kültüre, sağlıktan spora her alanda ileriye taşımaya devam edeceğiz. Şehrimizi daha da ileriye taşıyacak yol haritası olacak AK Parti Seçim Uyum Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“İlçelerimizin büyüme hızı artarak devam edecek”

Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum ve ilçelerinin büyüme hızının artarak devam edeceğini belirtti. Sekmen, “Erzurum’da göç tersine döndü. Artık Erzurum nitelikli göç alan bir kent haline geldi. Erzurum kent merkezinde olduğu gibi yeni yatırımlarımızla ilçelerimizin büyüme hızı artarak devam edecek. Hedeflerimiz var ki; Sürekli dile getiriyoruz. Mümkünse üçüncü dönemimiz ilimizin canlanma dönemi olacaktır. En önemlisi de üçüncü atılım dönemimizde Erzurum’u Türkiye’nin Davos’u haline getireceğiz. Davos her ne kadar bir diplomasi teorisi olarak algılansa da bizim için amacımızı ifade eden sembolik bir ifadedir. Erzurum deyim yerindeyse her alanda kafa kafaya yarışacak” dedi.

“Horasan evliyaların diyarıdır”

Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ilçelerle ilgili özel bir açıklama yaptı. Sekmen, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bizim için her ilçe bir inci gibidir. Aşkale’den izlediğimiz bu güzide şehrin tarihini Aziziye ile soluduk. Yakutiye ile ihtişam kazandık. Palandöken’de başımız dumanlar içinde, Tekman, Hınıs, Karayazı, Çat ve Karaçoban’a gittim.” Tortum’da beden olduk, Tortum’da nefes aldık, Uzundere’de doğa olduk, Oltu’da süslendik; Olur’da, İspir’de, Pazaryolu’nda, Şenkaya’da sınır muhafızları olduk, Narman’da bacalar, Horasan’da kapılar, Pasinler, Köprüköy’de surlarımız olduk. “Kısacası 10 yılda yaptığımız yatırımlarla Erzurum için çalıştık, Erzurum sevgimizle nice eserleri şehrimize kazandırdık. Çünkü bu şehre kimsenin kalbi bizim kadar atmıyor ve atmayacak. ” – ERZURUM

toprakkalehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu