Haber

İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası için İstanbul’da

İSTANBUL (İGFA) –‘Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası’ İstanbul’da başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, 29 ülkeden yaklaşık 400 itfaiyecinin katıldığı oyunların resmi açılış törenine katıldı.

Törende İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak da hazır bulundu. İmamoğlu ve Albayrak, itfaiyecilerin atletik becerilerinin yanı sıra kancalı merdivenle kuleye tırmanma, suyu çekme ve kaleye su atma becerilerini de gösterecekleri oyunların açılışında yarışmacılara ve İstanbullulara bir konuşma yaptı. engelli ve bayrak yarışlarında.

5 Eylül’e kadar devam edecek oyunların açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Şubat depreminde ülkemize gelen arama kurtarma ekipleriyle ilgili şunları söyledi: “Hayat kurtardılar, sayısız insanın hayatına dokundular. kurtardıkları her hayatla. Milletimizin sevgisini kazandılar, hayır dualarını aldılar” dedi.

Spor buluşmalarını insanlığın kaynaştığı alanlar olarak tanımlayan Lider İmamoğlu, “Umarım dünyada savaşların bittiği, barışın hakim olduğu bir dönemi, şehitlerimizin motivasyonuyla yakın coğrafyamızda ve tüm dünyada hep birlikte yaşayacağız. . Bu vesileyle, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ilkesini tüm misafirlerimizin huzurunda bir kez daha halkımızla paylaşmak istiyorum. Atamızın ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ anlayışının tüm dünyaya ders olmasını diliyorum.

haber-merkez.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu