Haber

Katar, İsrail adına casusluk yapmakla suçlanan 8 Hintli subayı idama mahkum etti

TrenMahkeme, geçen yıl casusluk suçlamasıyla gözaltına alınan 8 Hindistan vatandaşının idam cezasına çarptırılmasına karar vermişti.

8 HİNDİSTAN’A İDAM CEZASI KARARI

Tren Ağustos 2022’de 8 Hint donanma yetkilisi İsrail adına casusluk suçlamasıyla gözaltına alındı. Katar mahkemesi Hintlilerin özel bir şirkette çalışmasına ilişkin karar verdi. Mahkeme tüm şüphelileri idam cezasına çarptırdı.

“AYRINTILI KARARI BEKLİYORUZ”

Kararı “derin bir şok” olarak yorumlayan Hindistan hükümeti, “Durumu Katarlı yetkililerle görüşeceğiz. İdam cezası bizi derinden sarstı. Ayrıntılı kararı bekliyoruz. Aileyle temas halindeyiz” dedi. üyelerimiz ve hukuk ekibi olarak tüm yasal seçenekleri araştırıyoruz.”

İDDİALAR HAKKINDA NET BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Hindistan hükümeti ve Katar’daki yetkililerden suçlamalara ilişkin kesin bir açıklama gelmedi. Hindistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü de duruşmanın gizliliği nedeniyle konuyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

DENİZALTI PROJESİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORLARDI

İdam cezasına çarptırılan eski Hint deniz subaylarının, Katar’ın yürüttüğü denizaltı projesinde çalıştıkları belirtildi. Tutuklanan polis memurları ilk kez Mart ayında mahkemeye çıkarıldı.

sarivelilerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu