Ekonomi

Metaverse’in lider platformu The Sandbox’tan deprem bölgesine büyük destek

Dünyanın ilk ve en çok tanınan metaverse platformlarından biri. Sandbox, Türkiye’deki deprem felaketine yardım eli uzattı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkisi altına alan deprem felaketinin ardından Sandbox, Beyoğlu Belediyesi ile iş birliği içinde bölgeye gıda, ısıtıcı, battaniye, giysi ve hijyen malzemeleriyle dolu bir acil durum TIR’ı gönderdi. Depremden etkilenen insanlara yardım etmeye devam eden The Sandbox, AHBAP Derneği’ne 100 bin KUM bağışladı.

Yaklaşık bir buçuk milyon lira değerinde KUM bağışı, Türkiye’nin 10 ili ve Suriye’nin kuzeyindeki depremlerden etkilenen insanlara destek olmak için 100.000 KUM bağışlıyoruz.”Duyuru yapılması durumunda duyurusu yapılan The Sandbox’ın depremzedeler için güçlendirme çalışmalarına uzun soluklu projelerle devam edeceği öğrenildi.

Web3 ekosisteminde Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşlar (DAO) aracılığıyla afet felaketinde blockchain teknolojisi sayesinde bağışlar daha hızlı ve daha düşük maliyetle toplandı. AHBAP Derneği’nin depremin ardından MASAK’ın izniyle kripto varlıklarla bağış aldıklarını açıkladığı kampanya Web3 dünyasında büyük ilgi gördü.

Sandbox yaklaşık bir buçuk milyon Türk Lirası 100 bin SAND bağışıyla Türkiye’deki deprem kampanyalarında ilk yardımı yapan ekosistem kuruluşlarından biri oldu. Türkiye’deki sarsıntı felaketi, DAO yaklaşımının kolaylaştırıcı olabileceğini ortaya koydu.

Bu yazı ilk olarak Hibya Haber Ajansı’nda yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu