Haber

MGM’den 27 İl İçin Sarı Kodlu Uyarı: Şiddetli Yağışa Dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 27 il için sarı kodlu sağanak yağış uyarısı yaptı. Uyarıda, vatandaşların olası sel ve taşkınlara karşı önlem almaları istendi.

Ülke genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda yerel ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Giresun ve Artvin civarındadır.

Şiddetli yağmur uyarısı

yağış; Orta Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar bölgesi, Sakarya, Isparta, Kayseri çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kırşehir ve Nevşehir ile Konya’nın kuzey ve batı ilçeleri.

27 il için sarı kodlu uyarı

Öte yandan MGM tarafından 27 il için sarı kodlu sağanak yağış uyarısı verildi.

Uyarının verildiği iller şöyle: Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Isparta, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat , Uşak, Yozgat, Zonguldak, Kırıkkale, Bartın, Karabük ve Düzce

Valilik uyardı

Ankara Valiliği, bugün il genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışın sabah saatlerinden sonra yer yer çok kuvvetli olacağını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, sağanak yağışın 09.00-21.00 saatlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

harmancikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu