Haber

MHP’li Gökhan Türkeş Öngel: Meclis’te 6 milyona yakın kişinin sesi olacağım!

Güven, inanç ve samimiyetlerinde şüphe olmadığını gördüklerini söyleyen İstanbul 3’üncü bölge 5’inci aday Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Gökhan Türkeş Öngel sahada Cumhur İttifakı’na doğru, “Kırk yıldır İstanbul 3. Bölge’de yaşıyorum. Bölgemizde yaşayan insanların çoğu bizi tanıyor. İş ve siyasi hayatımızda hiçbir zaman başımızı eğip hemşehrilerimizi utandıracak bir durumla karşılaşmadık. Bölgenin kalkınması ve sosyal bütünleşmesi konusunda elimizden geldiğince STK’larımızın toplum liderlerine ve muhtarlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Bana lütufta bulunup yetki verirlerse milletvekilliği maaşımı almayacağım, bölge halkımızın sivil toplum kuruluşlarına ve eğitim kurumlarına bağışta bulunacağım.”söz konusu.

“KARS-ARDAHAN-IĞDIR TEMSİLİ HAYATI ÖNEMLİDİR”

Kars-Ardahan-Iğdır coğrafyasında birlik ve beraberlik içinde hareket ederek temsil gücünü artırmayı hedefleyen Gökhan Türkeş Öngel, “Üçte biri olan KAİ’den çok daha az nüfusa sahip illere baktığımızda görüyoruz ki; temsilin 14 kat daha yüksek olduğu. Bunun için birlikte hareket etmeliyiz. Kolektif çalışma yapmalıyız. Kars-Ardahan-Iğdır halkı çok zeki ve çalışkandır. Bu nedenle kollektif hareket etmeliyiz. Çünkü bu yapıyı kırarsak muhtarlıkta, belediye meclisinde, belediye başkanlığında bir aday ortaya çıktığında toplu hareket ettikleri söylenecek. Bu yapıdan aday gösterirsek kazanma şansımız yüksek olacaktır. Kısmi ve bireysel olursak yok sayılmaya devam ederiz. Yaratacağımız mutabakat kapsamında yine siyasi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ancak ben her zaman şunu söylüyorum, evet ben sanayiciyim, iş insanıyım. Ama doğduğum topraklara da vefa borcum var. Başka bir hemşehrimiz daha iyi bir rütbede ve seçilecek bir yerdeyse, o ben değilsem hemşehrilerime baskı ve ajitasyon yapmam. Olumsuz bir tavır takınmam ve bunu kabul eden kişi olmam. Kişisel seviyemin üzerinde fiyatlandırırım. O bölgede doğduğum için varım. Aday listeleri kesinleşmeden bir ay önce tüm derneklerimizin, federasyonlarımızın ve muhtarlarımızın hazır bulunduğu bir toplantıda bu sözümün taahhüdünü verdim. Bugünlerde siyasi olarak bizden uzak olan insanlar beni arıyor. Beni tanıyanlar bilirler ki siyasi bir görüşüm yoktur. Masraflarım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu vatan ve ilkelerdir. Vatanımızın birliği, bayrağımızın bedeli ve saygısı olan her insan benim halkımdır, canımdır. Uzaktan bakanlar tabi ki beni tanımayanlar ‘Bunun için de oy verir miyiz?’ politik düşünebilirler. Ama çok önemli bir güven var. Ve bunu toplumsal mutabakatla devam ettirirsek bu iyilik daha da artacaktır. İnşallah başarırsak ulusal basında ‘Kars-Ardahan-Iğdır’a yapılan haksızlığın karşılığı budur’ diyeceğim” diyerek bölge halkını kendisine destek olmaya davet etti.

“LOBİ ÇALIŞMALARI İLERİYE BİR ADIM ATIYOR”

Kars-Ardahan-Iğdır bölgesindeki hemşehrilerinin kollektif hareket ederek kendisini bu noktaya getirdiğinin altını çizen MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Gökhan Türkeş Öngel, “Bu taşıma yapılırken Milliyetçi Hareket’e oy veren halk, Parti, Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verenler dışında siyasi olarak dışlanan ve yok sayılan halk içinde beni gösterdi. oldu. Bunu aktif siyasete girmeden önce de söylüyordum. Çünkü bölgemizin üçte biri olan iller 14 kat daha fazla temsile sahip. Tekrar söylüyorum genel ve yerel siyasette çok aktif, tek tek bakıyorum. Ancak bunu hayata geçiremiyoruz çünkü ortak ve uzlaşmacı bir yapı oluşturamıyoruz. Bunu başarırsak o zaman her siyasi parti evet burada güçlü bir yapı var. Ve bunu görmezden gelemeyeceğimizi söyleyecektir.

Bakın teşkilatlara bağlı çalışan siyasi partilerde diyelim ki X ilden biri aday olunca X il kendi kendine oy veriyor diğer bölgeler lobi yapıyor. Yani bir ila beş nüfusa sahip biri artık bulunduğunuz yerde seçiliyor. Neden kolektif hareket etmeyesiniz, çünkü bireysel hareket edin. Üzerinde çalışılmalı ve ortak hareket edilmelidir. Çünkü Kars-Ardahan-Iğdır ortak hareket ederse lobisi yani kelebek etkisi oldukça büyük olur.”

“GENÇLERE VE KADINLARA ÖNCELİK VERECEĞİM”

Uzun yıllar STK’larda görev yaptığını ve halkımıza elinden geldiğince destek verdiğini gururla dile getiren Gökhan Türkeş Öngel, “Bu anlamda tüm kuruluşlarla diyalog halindeyiz. Özellikle Kars – Ardahan – Iğdır halkına gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; Bürokrasi ile ilgili bütün meselelerini hukuk kapsamında incelemek isterim. Diğer bir konu ise; gençler ve kadınlar konusunda her şeyden önce uzmanlık alanım olan gençliğimin istihdamı ve eğitimi konusu. Ve gençlerin işi, onları hayatta profesyonel hale getirmektir. İstihdam değerlidir. Kadınlara gelince; Coğrafyamızın hanımları gerçekten gazidir. Sosyal hayatta, siyasi hayatta ve mümkün olduğu kadar STK’larda %40 yer almalarına öncülük etmeyi hedefliyoruz. Kendi şirketim bünyesinde %70 kadın çalışan bir kuruluş olduğumuzu da belirtmek isterim. Kadını sosyal hayattan çıkarırsanız o toplumun eksik kalacağına hep inanmışımdır. Buradaki amacım şehir hayatına uyum sağlamak ve aynı zamanda mükemmel kültürümüzden kopmadan bunu sağlamalıyız. Size anlattıklarım bizim olmazsa olmazımızdır” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: HABER7

derepazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu