Haber

Olaylı Bursaspor-Amedspor maçıyla ilgili bir yorum daha Arınç’tan geldi: Tarafsız sahada tekrarlanmalı.

AK Parti’nin kurucularından Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Bülent Arınç, hafta sonu oynanan Bursaspor ile Amedspor maçında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Sosyal medyadan açıklama yapan Arınç, yaşananların kabul edilemez olduğunu belirterek maçın tekrarlanması gerektiğini söyledi.

Arınç’ın açıklamaları şöyle:

“Geçen Pazar Bursa’da yaşanan ve holiganlığın sonunu zorlayan gelişmelerle ilgili düşüncelerimi ifade etmek için olayın biraz soğumasını ve yaşananlara devlet aklının nasıl çalıştığını görmek için birkaç gün beklemek istedim. ..sorumlular ve ihmalkarlar hakkında soruşturma bile başlatmamayı, hatta bu olayların olmasına izin vermemeyi gerektirir.

“TARAFSIZ BİR ALANDA TEKRARLANMALIDIR”

Söz konusu taraflar arasında yaşananları herkes biliyor. Her iki tarafın da sporun ruhuna aykırı yaklaşımları kabul edilemez. Tribünler de sokaklar, meydanlar gibi genel sınırlar içinde her türlü eleştiri ve protestoya sahne olabiliyor. Ancak Pazar günü ve geçmişte yaşananları bu bağlamda değerlendirmek mümkün değil.

Tarafların oynadıkları maçların eşit ve adil koşullarda oynanmadığı açıktır. Ligin ilk yarısında ne Bursaspor’un ne de Amed Sportif’in galibiyeti haklı bir galibiyet değil. Sporu bu çatışma alanından çıkarmak ve sakinliği sağlamak için taraflar arasındaki maçların tarafsız bir alanda tekrarlanması gerekir.

“KİMİNİN BİR PLANI OLABİLİR, İŞİNE UYGUN OLABİLİR”

Ülkemiz seçime giderken din, dil, ırk ve siyasi görüş ayrımı yapmak, fikir ayrılıklarını körüklemek veya partileri farklılıkları üzerinden birbirine düşman etmek birilerinin planı olabilir, onlar için yararlı. Bu provokatif eylemlere ve bu eylemlerin toplumda yaratacağı olası çatışmalara izin vermemek için yetkililer daha ihtiyatlı davranmalıdır.”

arifiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu