Haber

Teksas’ta kiliseye silahlı saldırı

ABD’nin Teksas eyaletindeki Houston kentindeki Lakewood Kilisesi’ne bir kadın silahlı saldırı düzenledi. ABD’nin en büyük Evanjelik kiliselerinden birine girip ateş açan kadın, izinli iki güvenlik görevlisi tarafından öldürüldü. Saldırıda saldırganın yanındaki çocuk da dahil olmak üzere iki kişinin yaralandığı açıklandı.

SALDIRININ NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Reuters haber ajansının haberine göre, 30’lu yaşlarında olduğu tahmin edilen şüpheli kadın, 11 Şubat Pazar günü yerel saatle 14.00 sıralarında, 5 yaşında bir çocuk ve uzun namlulu silahla kiliseye girdi. etrafa ateş etmeye başladı. Saldırganı, biri Teksas Alkollü İçecekler Komisyonu’nda, diğeri Houston Polis Departmanında çalışan iki güvenlik görevlisi öldürdü. Yetkililer, çocuk ile saldırgan arasındaki ilişkiyi ve saldırının ardındaki motivasyonu anlamaya çalıştıklarını açıkladı. Çatışmada yaralanan çocuğu kimin vurduğunun henüz belli olmadığı belirtildi.

SALDIRGANDAN ‘BOMBA’ TEHDİDİ

Saldırıda yaralanarak Teksas Çocuk Hastanesi’ne kaldırılan çocuğun durumunun kritik olduğu açıklandı. Saldırıda yaralanan 50 yaşlarındaki bir adamın bacağından ölümcül olmayan bir yara aldığı ve yerel bir hastanede tedavi altına alındığı bildirildi. Yetkililerin paylaştığı bilgiye göre kiliseye giren saldırgan, yanında bomba bulunduğunu da söyledi. Ekipler, saldırganın sırt çantasında ve aracında yaptığı aramada herhangi bir patlayıcıya rastlamadı.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

haberpertek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu