Haber

Uludağ’a ulaşmak imkansız hale geldi

Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ’a pazar günü ulaşmak imkansız hale geldi. Teleferik için sırada bekleyen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluştururken, otomobille gitmek isteyenler ise Milli Parkların girişinde kilometrelerce sıra bekledi.

Uludağ hafta sonu yoğun oluyor. Eşsiz Bursa manzarası eşliğinde zirveye çıkmak isteyenler teleferiğe yöneldi. Vatandaşların akın etmesi nedeniyle teleferikte uzun kuyruklar oluştu. Kuyruklar içeriden dışarıya taştı. Pazar günü olması nedeniyle teleferikle Uludağ’a gitmek isteyen vatandaşlar sıraya girerek bilet aldı. Bursa’nın eşsiz manzarası eşliğinde zirveye çıkmak istediklerini söyleyen vatandaşlar, beklemeye değer olduğunu söyledi. Yüzlerce kişinin akın ettiği Uludağ’da adım atacak yer kalmadı.

Kış turizminin popüler tatil merkezlerinden biri olan Uludağ, eksi 10 derece soğuğa rağmen tatilcilerin akınına uğradı. Sömestr ve hafta sonu tatillerini Uludağ’da kayak yaparak geçirmek isteyen vatandaşlar teleferiğe akın etti. Son iki gündür yaşanan şiddetli fırtına ve kar fırtınası nedeniyle dağ yolunun kapanmasından endişe eden tatilciler, araçlarını şehir merkezindeki otoparklara bırakarak teleferikle dağa çıkmayı tercih ederek bölgede trafik sıkışıklığına neden oldu. gidiyor ve geliyor. Kilometrelerce kuyrukların oluştuğu teleferik istasyonlarında tatilcilerin ana yola taştığı görüldü. Araçları ile dağlara çıkmak isteyenler Milli Parkların girişinde kilometrelerce kuyrukta bekledi.

İlk kez teleferiğe binecek olan bazı vatandaşlar ise yaklaşık 1 saattir kuyrukta beklediklerini, kar manzarasının çok güzel olduğunu, 1 saat değil 5 saat bile bekleyebildiklerini söyledi. Bazı vatandaşlar ise bu kadar yoğunluk yaşandığını ve hayatlarında bu kadar kuyruk görmediklerini ifade etti. -BURSA

sarikayahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu