Haber

6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar iddianamesi kabul edildi: İlk duruşma 22 Mayıs’ta

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG’yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahlı nikah kıydırdığı iddiasına ilişkin iddianame kabul edildi. 22 Mayıs ilk duruşma günü olarak kabul edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Kadir Wishli için 67 yıl 10 ay 15 gün, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima için 22 yıl 6 ay hapis cezası istendi. Gümüşel.

Mağdur, HKG’nin 6 yaşından beri zanlı Kadir İstekli tarafından cinsel istismara uğradığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına verilen dilekçede, zanlı Kadir İstekli ile babasının dini nikah kıydığı, zanlının babasının öğrenci olduğu, karşılıklı apartmanlarda oturdukları belirtildi. Şikayetin devamında HKG, cinsel bağın Kadir Willed tarafından kendisine oyun olarak gösterildiğini belirtti. Bu bağlantının babasının onayı ile yapıldığını ve resmi nikahın 16 yaşından sonra yapıldığını dilekçesinde bildirdi. HKG, 17 Ağustos 2012 tarihinde adet düzensizliği şikayetiyle hastaneye başvurdu. Yaşının küçük olması nedeniyle durum polis ekiplerine bildirildi. O sırada alınan ifadesinde HKG, zanlı Kadir İstekli ile 7 Nisan 2012 tarihinde kendi isteğiyle evlendiğini, 17 yaşında olduğunu ve şikayetçi olmadığını söyledi. Yapılan incelemede HKG’nin kemik yaşının belirlenmesi için hastaneye sevk edildi. 10 Aralık 2012’de alınan raporda HKG’nin 21 yaşında olduğu öğrenildi. Soruşturma 21 yaşında olduğu için takipsizlik kararıyla sonuçlandı. 21 Ocak 2022’de İzmir’de alınan ifadede HKG, vakıfta çalışan Mehmet Emin M. ile Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne gittiğini söyledi. babasının lideri olduğu. Olay sırasında zanlılar kendi aralarında konuşurken, bu konuşmalara HKG tanık oldu. Sanık Kadir İstekli, Mehmet Emin M.’ye zanlıların HKG yerine başkasına kemik testi yaptırdığı için kızdı, bu kişinin 18 yaşında olması yeterliydi ama savcı “Kıza yeterdi” dedi. 18 yaşında olmak, neden daha yaşlı birini koydunuz ama savcı iyi yedi” dedi. HKG’nin doğum raporu ve doğum raporu Sapancı Kaymakamlığından istendi. HKG’nin 8 Mart 1998 tarihinde özel bir hastaneden dünyaya geldiği belirlendi. Başka bir kişiye kemik tespiti için test yapılmasıyla ilgili olarak zanlılar hakkında “resmi belgede sahtecilik” suçundan soruşturma başlatıldı.

HKG, cinsel istismarı kanıtlamak için zanlı Kadir Willed ile yaptığı görüşmeleri kaydetti. Bu kayıtlar bilirkişi raporu ile birlikte dosyaya sunuldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Kadir Willeli’nin “çocuğa cinsel istismar” suçlarından artırım uygulanarak 67 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılması talep edildi. “nitelikli cinsel saldırı”. Baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel, “çocuğa nitelikli cinsel istismar” kabahatinden 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. 22 MAYIS İLK DURUŞMA

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Zanlılar, 22 Mayıs’ta ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu