İş

Bir kaynağa göre, Meta bugün 4.000 kişiyi çıkaracak ve daha fazlası Mayıs ayında gelecek.

Meta Platformlar (NASDAQ: META), çalışanlarına yeni bir işten çıkarma turu hakkında bilgi verdi ve resmi duyurunun en erken bugün, 19 Nisan 2023 tarihinde yapılacağı söyleniyor.

Konuya aşina olan kişilere göre şirket, Facebook, Instagram, Reality Labs ve WhatsApp’ta çalışanlar da dahil olmak üzere çeşitli teknik ekiplerde 4.000’e kadar vakayı kesmeyi planlıyor.

Vox tarafından görülen dahili nota göre, Kuzey Amerika Meta çalışanları Çarşamba günü e-posta yoluyla bilgilendirilecek. Şirketin ayrıca, etkilenenlere “haberleri işlemeleri için alan” vermek için evden çalışabilen çalışanlardan bunu yapmalarını istediği bildiriliyor.

Bu saldırı Meta’nın CEO’su. işaret ZuckerbergŞirketin önümüzdeki aylarda 10.000 pozisyonu daha tasfiye etmeyi planladığına dair Mart duyurusunu takip ediyor.

O sırada Zuckerberg, teknoloji departmanlarının Nisan ayında yürürlüğe gireceğini ve iş tarafında Mayıs ayında kesintiye gideceğini, yani şirketin önümüzdeki ay başka bir kesinti turu açıklayabileceğini söyledi.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi, birkaç hafta önce defalarca işten çıkarma yapan birçok büyük BT şirketinden sadece biri. Amazon (NASDAQ: AMZN) 9.000 çalışanı etkileyen son işten çıkarma dalgasını duyurdu.

META hisseleri Çarşamba günü %0,80 düşüşle işlem görüyor.

Yazar: Vlad Schepkov

uluborlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu