Teknoloji

Instagram yeni beğeni tepkisi üzerinde çalışıyor.

Instagram’da sık sık paylaşımlarda bulunan sosyal medya analisti Alessandro Paluzzi, Instagram’ın yeni bir beğeni tepkisi üzerinde çalıştığını duyurdu. Paluzzi’nin Twitter’da yaptığı paylaşıma göre yeni beğeni tepkisi henüz test aşamasında. Paluzzi, Instagram’ın yeni beğeni tepkisi hakkında herhangi bir teknik detay paylaşmadı ancak yaptığı paylaşımda yeni beğeni tepkisinin nasıl göründüğüne dair bir görsel paylaştı.

Platformun üzerinde çalıştığı yeni özellikle karşılaştırıldığında Instagram, beğeni sembolünü ön plana çıkarmaya çalışıyor. Paluzzi, Twitter paylaşımında test edilen bu yeni tepkinin beğeni sembolünü daha da öne çıkardığını da söyledi.

Şu anda Instagram’da beğendiğimizde mevcut beğeni tepkisinde fotoğrafa çift tıkladığımızda fotoğrafın ortasında beyaz bir kalp çıkıyor. Öte yandan fotoğrafın altındaki kalp simgesine dokunduğumuzda fotoğrafta rastgele bir tepki çıkmıyor. Paluzzi’nin paylaştığı görsele göre test aşamasındaki yeni beğeni tepkisinde beğeniler yapıldığında aşağıdan yukarıya doğru kırmızı bir kalp hareket ediyor.

Bu yeni sürüm şu anda test ediliyor ancak kararlı sürümün ne zaman çıkacağı belli değil. Yeni sürüme kısa süre içerisinde geçiş yapılabilmektedir. Dev sosyal medya platformu da geçtiğimiz günlerde Mağaza sekmesinin kaldırılacağını duyurmuştu. Adam Mosseri’ye göre küçük girişimcilerin ve markaların bu platform üzerinden satış yapmasına olanak sağlayan Store sekmesi, önümüzdeki günlerde daha sade ve kullanışlı bir şekilde geri dönecek.

Değişikliğin nedeni, Instagram’ın Gerçekler ve Hikayeler’in çok daha fazla öne çıkması sonucu Mağaza sekmesinin arka planda kalmasıydı. Yeni Store versiyonunda Instagram, özellikle kullanıcının deneyimlerinden yola çıkarak Mağaza kullanımını artırmayı hedefliyor.

Sosyal medya devi Instagram’ın yeni beğeni tepkisinin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu