Haber

Kendini Peygamber Tanıtan ve Kızı Dahil 20 Kadınla Evlenen Tarikat Lideri Dehşete Düştü!

Amerika’da yaşayan 46 yaşındaki tarikat lideri Samuel Rappylee Bateman, kendi genç kızları da dahil olmak üzere 20 kadınla evlenerek kendisini ‘peygamber’ olarak tanımladı. Evi FBI tarafından basılan tarikat liderinin, kendi kızlarını fuhuşa sürüklediği iddia edildi. Amerika gündemini sarsan olayın detayları için lütfen…

Kaynak:https://nypost.com/2022/12/04/polygam…

ABD’nin Arizona eyaletinde dünyaya gelen 46 yaşındaki Samuel Rappylee Bateman adlı çok eşli tarikatın liderine yöneltilen suçlamalar görenleri şok etti.

Bateman, katı kurallara göre yaşayan ve çok eşli bir yaşam tarzı sürdüren Hıristiyan Mormon Kilisesi’nin bir kolunun başındadır.

Mormon inancına sahip bireyler, İsa Mesih’in Son Zaman Sevgililerinin Temel Kilisesi’nde yaşarlar.

Bateman’a yöneltilen suçlamalar arasında 18 yaşından küçük kızlarla evlenmek, cinsel çekimde bulunmak ve insan kaçakçılığına yardım ve yataklık yer alıyor.

FBI, Bateman’ın şimdiye kadar 9 yaşındaki ortanca kızı da dahil olmak üzere kendi çocukları da dahil olmak üzere 20’den fazla kadınla evlendiğini söylüyor.

İlk olarak, FBI memurları, meskende karıştırılabilecek kanıtlar aramak için, tarikat liderinin Colorado’daki iki konutuna baskın düzenledi.

Bateman ise aracında seyir halindeyken yakalanırken, aracına takılı karavanda ikisi 15 yaş altı dört kız çocuğu ile tuvalet amaçlı kullanılan bir kova, kanepe ve sandalyeler bulundu. .

FBI yetkilileri, tarikat başkanının reşit olmayan çocukları Mayıs 2020 ile Kasım 2021 arasında Arizona, Utah, Nevada ve Nebraska eyaletlerine naklettiğine ve onları fuhuşa sürüklediğine dair güçlü kanıtlara sahip.

FBI’ın açıklamasına göre Bateman’ın ilk olayları da 2019 yılına dayanıyor. Yılın başında ‘peygamber’ olduğunu öne süren tarikat başkanı, kendisine inanan 50 kişi buldu.

Yine 2019’un ilk aylarında Bateman, küçük kızlarını evlendirdi ve onların eşi olmalarını istedi. Bateman’ın eşlerinin çoğu yine çok eşli ailelerin kız kardeşleri ve anneleridir.

Özel FBI Casusu DA Martin tarafından bulunan ses kayıtlarında tarikat lideri, “Büyük Babamız bana çok önemli bir görev verdi; Bu dünyada sahip olduğum en değerli şey olan kızlarımın iffetini ve namusunu vermek.” söylediği tez oluyor.

3 erkek takipçisi ve 3 genç kızı gözünün önünde cinsel ilişkiye girmek için takip ettiği iddia edildi!

Bateman, kendisine mesih demeden önce, ünlü Mormon Kilisesi adı Warren Jeffs’in takipçileri arasındaydı.

Daily Mail’in aktardığı habere göre Jeffs, hapishaneden takipçilerine gönderdiği yazılı mesajla Bateman’ı kınadığını duyurdu.

Geçen Cuma günü federal mahkeme tarafından verilen yeminli beyanın ardından, Bateman’ın evinden 8 kız çocuğu tahliye edildi ve Arizona Çocuk Bakımevine nakledildi.

ABD’li Yargıç Camille İncils, genç kızların içinde bulunduğu kötü durumdan endişe duyduğunu ve dava sonuçlanana kadar Bateman’ı gözaltında tutmaya karar verdiğini söyledi.

Bateman, yanılmaz olduğunu savunurken, avukatı müvekkilinin dini görüş özgürlüğünü savundu, ancak şimdi aile ve çocuklara yönelik suçlamalar hakkında yorum yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu