Haber

Soylu Sert Çıkmıştı! ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Taziyelerini İletti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Lideri Joe Biden ile görüştü. Biden, İstanbul’da İstiklal Caddesi’ndeki terör hücumunda ömrünü yitirenler için taziyelerini iletti.

İstanbul’daki terör saldırısı da masada konuşuldu, Biden taziyelerini iletti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından Erdoğan ile  Biden arasında Endonezya’daki G20 Önderler Tepesi sırasında gerçekleşen görüşmeye ait açıklama yapıldı. Biden, İstanbul’daki terör saldırısında yaşamını yitirenler için taziyelerini iletti. Bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği görüşmede Biden, Rusya-Ukrayna arasında tahıl koridorunda yaşanan sorunun çözülmesini ve sevkiyatın yeniden başlamasını sağlayan çabaları dolayısıyla Erdoğan’a teşekkür etti. Türkiye ile ABD ortasındaki F-16 sürecine idare olarak dayanaklarının devam edeceğini belirten ABD Lideri, İsveç’in NATO üyeliği sürecinde Türkiye’nin kıymetli bir aktör olduğunu da söz etti.

“ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz. Müttefikliğimiz tartışılmalıdır”

İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da meydana gelen 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 81 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısının akabinde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ,’Bize verilen mesajı biliyoruz. Tekrar ifade ediyorum, ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz. Müttefikliğimiz tartışılmalıdır”  ifadelerini kullanmıştı. ABD Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada ise ‘Amerika Birleşik Devletleri, terörün her biçimini kesin olarak kınamakta ve pahalı NATO Müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir.denmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu