Haber

Mezitli Belediyesi Atatürk’ü Anma Programı Düzenledi

Mersin’in merkez ilçesi Mezitli Belediyesi, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıl dönümünde anma programı düzenledi.

Atatürk Mahallesi Mezitli Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde düzenlenen anma programına Başkan Neşet Tarhan ve Atatürk severler katıldı. İki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Tarhan, Atatürk anıtına çelenk koydu. Anmaya katılanlar, anıta çiçek bırakarak özlem ve sevgilerini dile getirdi. Mezitli Belediyesi Anaokulu Müdürlüğü’nde eğitim gören küçük çocuklar da okudukları şiirlerle Atatürk’e olan sevgilerini dile getirdi.

Atatürk’ün mirası olan Cumhuriyet’e sahip çıkmak için çok çaba harcamak gerektiğini belirten Önder Tarhan, “Atalarımıza karşı görevlerimizi yerine getirmemiz gerekiyor. Cumhuriyet tek başına yeterli değil. Kesinlikle demokrasiyi tesis etmemiz lazım,” dedi. Ülkemizde cumhuriyeti, adaleti, özgürlüğü ve hukuku barındıran bir bütündür. Atatürk bize tam bağımsız bir Türkiye’yi miras bıraktığını söyledi. Onun bu mirasına sahip çıkmak için çok çaba sarf etmeliyiz. Bize emanet ettiği Cumhuriyet korursa biz de sahip çıkarız. Atamıza karşı görevimizi yerine getirdik. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’e ve silah arkadaşlarına saygı, minnet ve özlemle saygı duyuyoruz. “Anıyorum” dedi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu